طرز تهیه چیز برگر خانگی با قارچ، مک دونالد را به خانه بیاورید!

طرز تهیه چیز برگر خانگی با قارچ، مک دونالد را به خانه بیاورید!

همبرگر یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای فست فودی در دنیاست که انواع مختلفی هم دارد. چیز برگر یا همان همبرگر به همراه یک ورقه پنیر چدار جز محبوب‌ترین انواع همبرگر است که در منو تمام فست فودی‌ها هم به چشم می‌خورد. برای اینکه چیز برگر را در خانه آماده کنید کافیست در ادامه این مطلب با طرز تهیه چیز برگر خانگی همراه دیجی فود باشید.

البته قبل از هر چیز یادآوری کنیم که چیز برگر ساندویچی با کالری بسیار بالاست. پس اگر رژیم غذایی خاصی را دنبال می‌کنید و یا نسبت به مصرف غذاهای چرب و پرکالری محتاط هستید حواستان به میزان پنیری که در طرز تهیه چیز برگر استفاده می‌کنید، باشد.

طرز تهیه چیز برگر - دیجی فود

در تهیه چیز برگر از چه موادی استفاده می‌شود؟

اگر به یک برگر فروشی وارد شوید در منو خواهید دید که چیز برگر هم مانند همبرگر با ایجاد تغییرات کوچکی در طرز تهیه چیز برگر اصل انواع زیادی دارد. چیز برگر فرانسوی، چیز برگر با کالباس، چیز برگر مرغ و چیز برگر تنوری چند مدل از انواع این غذای محبوب فست فودی هستند که همگی در اصل با یک دستور مشابه آماده می‌شوند و تنها در جزئیات تفاوت‌هایی دارند.

در تهیه چیز برگر از یک نان گرد، یک قرص همبرگر، یک یا دو ورقه پنیر چدار و مقداری سبزیجات استفاده می‌شود. البته بعضی رستوران‌ها برای ایجاد تفاوت در طعم چیزبرگرشان از پنیرهای متفاوتی استفاده می‌کنند. استفاده از پنیرهای دیگری مانند پنیر گودا، پنیر موزارلا، پنیر پیتزا و پنیر تنوری در تهیه چیز برگر مرسوم هستند و هرکدام طعم خاص و متفاوتی به غذای شما می‌بخشد.

البته در طرز تهیه چیز برگر برای ایجاد طعم متفاوت در غذا نه تنها می‌توان نوع پنیر و نوع گوشت برگر را تغییر داد، بلکه با ایجاد تغییر در شیوه پخت هم می‌توانید تفاوت‌هایی در نتیجه نهایی ایجاد کنید. متداول‌ترین روش در پخت چیز برگر سرخ کردن برگر است اما شما برای ایجاد تفاوت در طعم نهایی می‌توانید آن را بهروش‌های دیگری مانند کباب کردن برگر بر روی ذغال و یا گریل کردن در تابه مخصوص هم آماده کنید.

طرز تهیه چیز برگر - دیجی فود

طرز تهیه چیز برگر با قارچ

مواد لازم

 • گوشت چرخ‌کرده ۵۰۰ گرم
 • پیاز متوسط ۳ عدد
 • سیر ۵ حبه
 • قارچ ۲۵۰ گرم
 • کاهو به مقدار دلخواه
 • گوجه حلقه شده به مقدار دلخواه
 • آبلیمو به مقدار لازم
 • نمک و فلفل به مقدار لازم
 • پنیر چدار ورقه‌ای به مقدار لازم
 • ادویه مخصوص همبرگر یا ادویه مک دونالد به مقدار دلخواه
 • نان مخصوص همبرگر ۵ عدد

این میزان از مواد اولیه در طرز تهیه چیز برگر برای ۵ نفر کافیست. اگر تعدادتان بیشتر با کمتر است مواد را به نسبت تعداد نصف یا چند برابر کنید.

طرز تهیه چیز برگر - دیجی فود

دستور پخت سریع در تهیه چیز برگر

در طرز تهیه چیز برگر اولین مرحله آماده کردن برگرهای گوشت است. پس ابتدا گوشت چرخ‌کرده را با ادویه همبرگر، پیاز و سیر رنده شده مخلوط کنید و حسابی ورز بدهید. سپس آن را برای ده دقیقه تا یک ربع داخل یخچال استراحت دهید. حالا آن را به پنج قسمت مساوی تقسیم کنید، هر قسمت را به شکل دایره‌هایی با پهنای ۱۲ سانتی‌متر و قطر ۱ سانتی‌متر دربیاورید. روغن را داخل تابه گرم کنید و همبرگرها را داخل تابه سرخ کنید.

حالا برای داشتن چیز برگر با قارچ تا سرخ شدن برگرها فرصت دارید قارچ‌ها را شسته و ورقه‌ای برش بزنید. سپس به همراه مقداری آبلیمو و نمک و فلفل تفت دهید. سی ثانیه قبل از برداشتن برگرهای گوشت از روی حرارت، یک ورقه پنیر چدار را روی آن‌ها بگذارید. بعد از آب شدن پنیرها قرص چیز برگر را به همراه مقداری قارچ، پیاز حلقه شده، کاهو و گوجه میان دو لایه نان همبرگر قرار دهید و نوش جان کنید.

طرز تهیه چیز برگر به صورت مرحله به مرحله

 1. در مرحله اول از طرز تهیه چیز برگر گوشت چرخ‌کرده را به همراه ادویه همبرگر، نمک، پیاز رنده شده و سیر رنده شده حسابی ورز بدهید. مواد برگر باید تا جایی ورز داده شوند که کاملاً یکدست شده باشند.
 2. بهتر است مواد گوشتی را بعد از ورز دادن به مدت نیم ساعت داخل یخچال استراحت دهید؛ اما اگر عجله دارید حداقل برای ده دقیقه اجاره دهید در دمای یخچال خنک شود. بعد از استراحت گوشت آن را به پنج قسمت مساوی تقسیم کنید و به شکل گلوله دربیاورید.
 3. با کف دست گلوله‌ها را تا جایی صاف کنید که به دایره‌هایی با قطر ۱ سانتی‌متر و پهنای ۱۲ سانتی‌متری تبدیل شوند. این بهترین اندازه برای آماده کردن قرص‌های برگر است. اگر نان مخصوص همبرگر خریده‌اید، برای اندازه‌گیری سایز برگرها از اندازه نان‌ها کمک بگیرید.
 4. حالا نوبت سرخ کردن برگر است. این مرحله از طرز تهیه چیز برگر را می‌توانید به روش‌های متفاوتی انجام دهید، اما ما در این دستور سرخ کردن یا گریل کردن برگر را پیشنهاد می‌کنیم. برای این کار تابه یا دستگاه گریل را گرم کنید و مقدار کمی روغن داخل آن بریزید. اجازه بدهید روغن خوب داغ شود. سپس همبرگر را داخل تابه سرخ کنید. برای سرخ شدن دو طرف همبرگر به ده تا دوازده دقیقه زمان احتیاج دارید.
 5. در این فاصله فرصت دارید قارچ‌ها را آماده کنید. قارچ‌ها را از پهنا برش بزنید و به همراه مقداری آبلیمو، نمک و فلفل سیاه در تابه دیگری تفت بدهید. استفاده از آبلیمو اختیاری است اما باعث می‌شود قارچ‌ها هنگام سرخ شدن سیاه نشوند.
 6. سی ثانیه قبل از آماده شدن برگرها زمان تبدیل‌شدنشان به چیز برگر است. پس روی هر قرص برگر یک ورقه پنیر چدار یا هر پنیری دیگری که دوست دارید قرار دهید تا روی حرارت ملایم برگرها آب شوند.
 7. در آخرین مرحله از طرز تهیه چیز برگر نان‌ها را از وسط برش بزنید و با مخلوطی از سس‌های دلخواهتان کف نان را بپوشانید. روی آن پیاز حلقه شده، گوجه، خیار شور و کاهو بچینید. قرص چیز برگر را روی سبزیجات گذاشته و قارچ‌ها را روی آن بچینید. لایه دیگر نان را روی ساندویچ قرار بدهید و نوش جان کنید.

می توانید طرز تهیه چیکن برگر خانگی به روش حرفه‌ای‌ترین سرآشپزها را اینجا بخوانید!

طرز تهیه چیز برگر - دیجی فود

چند نکته در طرز تهیه چیز برگر!

 • برای درست کردن چیز برگرهای خوش‌طعم لازم نیست دنبال طرز تهیه چیز برگر مک دونالد باشید. نکته اساسی در طعم چیز برگر ادویه‌ای است که برای آماده کردن همبرگرتان استفاده می‌کنید. شما می‌توانید ادویه همبرگر رستورانی را در خانه آماده کنید و یا ادویه همبرگر مک دونالد را به صورت آماده از عطاری‌ها تهیه کنید.
 • برای داشتن چیز برگر باکیفیت نسبت هشتاد درصد گوشت به بیست درصد چربی باید رعایت شود. سعی کنید در طرز تهیه چیز برگر از گوشت خیلی چرب یا خیلی خشک استفاده نکنید.
 • آب پیاز رنده شده را به هیچ عنوان با مواد گوشتی چیز برگر مخلوط نکنید.
 • حین پخت چیز برگر اصلاً شعله گاز را زیاد نکنید و اجازه دهید چیز برگر شما با حرارت پایین کاملاً مغزپخت شود.
 • اگر می‌خواهید ظاهر نهایی چیزبرگرهای شما زیبا باشد هنگام فرم دهی قرص برگر قسمت میانی را به کمک انگشت شستتان گود کنید. همچنین استفاده از گوشت گوساله و یا مخلوطی از گوشت گوساله و گوسفندی باعث می‌شود در آخر کار برگرها علاوه بر طعم عالی ظاهر بهتری هم داشته باشند و جمع نشوند.
 • و آخرین نکته اینکه به هیچ عنوان چیز برگرتان را حین پخت با پشت کفگیر فشار ندهید؛ و از ریختن پنیر زیادی روی آن خودداری کنید.

ما دستور خود را در طرز تهیه چیز برگر خانگی به شما آموزش دادیم حالا نوبت شماست که بگویید در تهیه چیزبرگر چه نکات دیگری را رعایت می‌کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را از دست ندهید.

طرز تهیه
recipe image
دستور پخت
طرز تهیه چیز برگر
نویسنده
تاریخ انتشار
زمان آماده سازی
زمان پخت
زمان کل
میانگین امتیاز
۵1star1star1star1star1star Based on ۱ Review(s)


4.7 3 رای
رتبه دهی نوشته
مشترک شدن
مطلع شوید از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش همه ی نظرات
trackback

[…] طرز تهیه چیز برگر خانگی با قارچ، مک دونالد را به خانه بی… […]

trackback

[…] طرز تهیه چیز برگر خانگی با قارچ، مک دونالد را به خانه بی… […]