رستوران مسلم یک شکم گردی خوشمزه در بازار تهران

رستوران مسلم یک شکم گردی خوشمزه در بازار تهران

فرقی نمی‌کند تهرانی باشید یا نه در هر صورت اگر به تهران آمده باشید، حتماً بازار بزرگ پایتخت را هم دیده‌اید. بازار پانزده خرداد یکی از شلوغ‌ترین نقاط شهر تهران است. اینجا هرروز به جز روزهای تعطیل از هزاران نفر که برای خرید روانه دکان‌های بازار بزرگ تهران می‌شوند، میزبانی می‌کند. رستوران مسلم هم آن گوشه نه‌چندان دنج اما خوشمزه بازار است که همگی ارادت خاصی به آن دارند.

اینجا یکی از قدیمی‌ترین و البته بهترین رستوران‌های تهران است که در محدوده بازار بیشترین محبوبیت را در بین رستوران‌های دور و اطرافش دارد. این رستوران شلوغ است و بیشتر از هر چیزی از میزان رعایت بهداشت و تمیز بودن فضا گرفته تا نحوه صحیح مدیریت و برخورد عالی و حرفه‌ای کارکنانش به کیفیت و خوش‌طعم بودن غذاهایش شهرت دارد. از مشتریان این رستوران که پرس‌وجو کنید اکثراً به شما می‌گویند که مسلم را به این دلیل یعنی برای کیفیت بالا و طعم بی‌نظیر غذاها انتخاب می‌کنند. با این حساب آشپز رستوران مسلم باید از آن آشپزهای باسابقه و کار درست باشد که توانسته در طی تمام این سال‌ها غذای ایرانی را با بهترین طعم به مشتریان ارائه دهد.

رستوران مسلم - دیجی فود

رستوران مسلم سالن غذاخوری که جاذبه شد!

از ایستگاه مترو پانزده خرداد که به سمت بازار بروید در میان راه یک صف طولانی می‌بینید. اگر برای اولین بار حوالی ظهر و زمان ناهار راهی بازار شوید احتمالاً از دیدن این صف نسبتاً طولانی و بلندبالا شوکه خواهید شد. تعجب نکنید این همان صف معروف غذاخوری مسلم است که هرچه به ظهر نزدیک‌تر شوید طولانی‌تر هم می‌شود. البته هیچ‌کس در این صف آن‌قدرها معطل نمی‌شود که احساس کلافگی و بی‌قراری به سراغش بیاید.

صف مسلم زودتر از چیزی که فکرش را کنید پیش می‌رود، البته چیزی جز این هم از مدیریت حرفه‌ای و پرسنل کار بلد مسلم انتظار نمی‌رود. آن‌ها تجربه زیادی در رستوران‌داری و مدیریت سفارش‌ها دارند. گمان کنیم اینجا تنها رستورانی باشد که می‌توان مالک آن را هنگام پذیرایی از مشتریان دید. مالک رستوران مسلم معمولاً در کنار کارکنان خود برای پذیرایی و نظارت بر کیفیت میزبانی حاضر است.

اگر بگوییم این رستوران دیگر به یکی از جاذبه‌های تاریخی بازار تبدیل شده است اغراق نکرده‌ایم. این رستوران قدمت زیادی دارد و قرارگیری آن در منطقه پانزده خرداد با آن بنای سنتی و قدیمی باعث شده که هرکسی به بازار تهران می‌آید و قصد غذا خوردن دارد جز مسلم جای دیگری را انتخاب نکند؛ مگر اینکه فرصت کافی برای انتظار کشیدن در صف مسلم را نداشته باشد یا قبلاً چندین بار به این رستوران سر زده باشد. کسبه‌های بازار معمولاً ناهارشان را از مسلم می‌گیرند و تا به حال کسی از کیفیت یا طعم غذاهای این رستوران شکایتی نداشته است. در عوض مشتریان ثابت آن همیشه از کمبود فضا و شلوغ بودنش ناراضی هستند؛ که البته این شکایت نشان از میزان محبوبیت مسلم دارد. چراکه مشتریانش حاضرند هر بار شلوغی و کمبود فضای رستوران را به جان بخرند اما ته‌چین مرغ و یا باقالی پلو با گردن رستوران مسلم را از دست ندهند.

رستوران مسلم - دیجی فود

چه زمانی از سال رستوران مسلم خلوت‌تر است؟

مسلم تقریباً در تمام روزهای سال شلوغ است. نمی‌توان گفت اگر شنبه‌ها و یا مثلا دوشنبه‌ها به مسلم بروید بدون انتظار در صف می‌توانید غذای موردعلاقه‌تان را سفارش دهید؛ اما یک روزهایی از سال مسلم شلوغ‌تر از روزهای دیگر است. باید سعی کنید که آن روزها را برای سفارش غذا از این رستوران انتخاب نکنید.

قبل از تعطیلات عید نوروز و یا هر مناسبتی که باعث می‌شود مردم بیشتر از دیگر روزها برای خرید روانه بازار شوند، مسلم هم شلوغ‌تر است. مثلاً پیشنهاد می‌کنیم هیچ‌وقت تصمیم نگیرید که ناهار روزهای آخر اسفندماه را میهمان مسلم باشید. چون در این صورت دیگر قول نمی‌دهیم که از ایستادن در صف انتظار رستوران خسته یا کلافه نشوید!

چطور خودمان را به مسلم برسانیم؟

اگر بخواهیم آدرس مسلم را خدمتتان عرض کنیم باید این‌طور گفت؛ خیابان پانزده خرداد، نبش سبزه میدان، کوچه حاج رحیم خان، پلاک ۴، رستوران مسلم؛ اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم برای رسیدن به غذاخوری مسلم سوار مترو شده و در ایستگاه پانزده خرداد از آن پیاده شوید، از ایستگاه که بیرون بیایید با چند دقیقه پیاده‌روی به صف مسلم می‌رسید؛ اما اگر فکر می‌کنید ممکن است دچار اشتباه شوید کافی است از کسبه بازار نشانی مسلم را بپرسید.

می‌توانید با بی‌آرتی هم به اینجا بیایید. کافی است سوار خط تجریش-راه آهن شده و در ایستگاه منیریه پیاده شوید. بعد با تاکسی خودتان را به پانزده خرداد برسانید. با توجه به ترافیک سنگینی که معمولاً در این حوالی وجود دارد بهتر است از آمدن با خودرو شخصی صرف نظر کنید.

شمار تلفن رستوران مسلم: ۵۵۶۰۲۲۷۵ – ۵۵۸۹۹۸۳۴

ساعت کار این رستوران مسلم

ساعت کار رستوران مسلم با ساعت کار بازار تهران همخوانی دارد. از شنبه تا چهارشنبه می‌توانید از ساعت ۱۱ تا ۶ غروب سفارش غذای خودتان را در این رستوران ثبت کنید. در روزهای جمعه نیم ساعت از تایم کاری رستوران کم می‌شود و می‌توانید تا ساعت ۵ و نیم غروب برای سفارش غذای موردعلاقه‌تان به مسلم بیایید.

رستوران مسلم - دیجی فود

چه غذاهایی را می‌توان از منو مسلم سفارش داد؟

اگر اهل فست فود هستید مسلم مناسب شما نیست. در منو این رستوران هیچ غذای فست فودی پیدا نمی‌کند اما اگر به دنبال غذای ایرانی هستنید اینجا می‌تواند مشتریانش را با هر ذائقه‌ای راضی کند. شما می‌توانید از منو این رستوران انواع کباب، انواع ته‌چین، شیرین‌پلو، باقالی پلو، زرشک پلو، سبزی پلو، انواع خورش ایرانی، انواع دسر و نوشیدنی را سفارش دهید و مطمئن باید که سفارشتان با بهترین کیفیت ممکن روی میز شما چیده می‌شود.

شاید با خودتان فکر کنید هزینه سفارش چنین غذاهای باکیفیتی از مسلم باید خیلی بالا باشد؛ اما این‌طور نیست. درست است که کیفیت غذاهای این رستوران بسیار بالاست و از مواد اولیه مرغوب در طبخ آن‌ها استفاده می‌شود اما قیمت غذاها کاملاً مناسب است و شما پول اضافه‌ای بابت سفارش غذا پرداخت نخواهید کرد. رستوران مسلم اینستاگرام هم دارد و شما می‌توانید قیمت‌های به روز شده غذاها را در صفحه اینستاگرامشان ببینید.

ته‌چین ویژه با مرغ مسلم

اگر می‌خواهید معروف‌ترین غذای مسلم را سفارش دهید باید به سراغ ته‌چین ویژه با مرغ مسلم بروید. این غذا با توجه به نظر مشتریان بیشترین امتیاز را در بین غذاهای مسلم دریافت کرده و طعم بی‌نظیری دارد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً یک‌بار به قصد نوش جان کردن ته‌چین ویژه مسلم راهی بازار تهران شوید.

باقالی پلو با گردن مسلم

دومین غذای معروف مسلم باقالی پلو با گردن است. این غذا هم به اندازه ته‌چین طرفدار دارد و معمولاً در میان جمع‌های چند نفری حتماً هربار یک یا دو پرس از این غذا هم سفارش داده می‌شود؛ حتی اگر قبلاً آن را امتحان کرده باشند. البته این به آن معنا نیست که باقی غذاهای منو در رستوران مسلم را نباید سفارش داد. ما فقط قصد داشتیم شما محبوب‌ترین گزینه‌ها در این منو را بشناسید.

آیا امکان سفارش آنلاین غذا از رستوران مسلم وجود داد؟

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید برای صرف غذا تا رستوران مسلم بروید؛ می‌توانید به کمک اپلیکیشن‌های سفارش آنلاین غذا مسلم را به خانه بیاورید. امکان سفارش غذا از مسلم چند وقتی است که به لیست خدمات این رستوران اضافه‌شده و بسیار هم خواهان دارد.

با بهترین رستوران‌های تهران آشنا شوید!

در آخر بد نیست این را هم بگوییم:

از آنجایی که تاریخ تأسیس چلوکباب مسلم حداقل به ۲۰ سال پیش برمی‌گردد دکوراسیون و طراحی فضای داخلی این رستوران بسیار ساده است و شما آن تزئیناتی که ممکن است در رستوران‌های جدید ببینید را در اینجا مشاهده نمی‌کنید. البته گمان کنیم این مسئله از نظر مشتریان مسلم کمترین اهمیتی نداشته باشد. چراکه کیفیت غذای اینجا اولین و آخرین دلیل برای هر بار انتخاب مسلم است.

اگر اهل رستوران گردی هستید به ما بگویید از نظر شما در میان رستوران‌های تهران رستوران مسلم از نظر کیفیت و محبوبیت در رده چندم قرار دارد.

اگر به رستوران گردی علاقه مند هستید:

رستوران ارکیده تهران ۶۰ سال سابقه درخشان در حوزه رستوران‌داری

رستوران البرز تهران یک انتخاب باکیفیت برای رستوران گردی

Summary
رستوران مسلم
Article Name
رستوران مسلم
Description
رستوران مسلم یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران است که در محدوده بازار بیشترین محبوبیت را در بین رستوران‌های دور و اطرافش دارد. در این مقاله به سراغ معرفی رستوران مسلم رفته‌ایم تا شما را با یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رستوران‌های تهران آشنا کنیم.
Author
Publisher Name
دیجی فود


0 0 رای
رتبه دهی نوشته
مشترک شدن
مطلع شوید از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
نمایش همه ی نظرات
trackback

[…] رستوران مسلم یک شکم گردی خوشمزه در بازار تهران […]