طرز تهیه سیر ترشی با دو روش، بدون دردسر سیر ترشی درست کنید!

طرز تهیه سیر ترشی با دو روش، بدون دردسر سیر ترشی درست کنید!

ترشی در واقع یک چاشنی تهیه شده از انواع سبزیجات است که در آشپزی خاورمیانه اهمیت بسیار زیادی دارد. هر زمان اراده کنید با اضافه کردن سرکه یا آب‌نمک به تره‌بار می‌توانید انواع ترشی را تهیه کرده و برای مدت زمان طولانی‌تری از آن‌ها نگهداری کنید. سیر ترشی یکی از انواع ترشی های بسیار محبوب و پرمصرف در میان ایرانیان است که در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترشی خوشمزه از معروف ترین ترشی های ایرانی محسوب می شود و معمولا به دو صورت فوری و هفت ساله تهیه می شود. البته سیر ترشی کهنه یا همان هفت ساله طرفداران بیشتری دارد. در ادامه این مقاله از دیجی فود با طرز تهیه سیر ترشی همراه ما باشید.

سیر ترشی - دیجی فود

مواد لازم در طرز تهیه سیر ترشی

  • سیر ۵۰۰ گرم
  • فلفل سبز  ۴ عدد
  • نمک نصف قاشق چایخوری
  • ترخون ۲ شاخه
  • سرکه خرما به اندازه کافی

سیر ترشی - دیجی فود

دستور تهیه سیر ترشی

مرحله اول

برای تهیه سیر ترشی مجلسی ابتدا پوست روی سیرها را می گیریم و ساقه های آن را با چاقو می بریم و در کاسه ای بزرگ آب می ریزیم و سیرها را داخل آن قرار می دهیم و بعد از گذشت پنج دقیقه سیرها را در آبکش می ریزیم و آب روی آن ها می گیریم.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم تا آب اضافه درون سیرها خارج شود و بعد در سینی سیرها را می چینیم.بهتر است اجازه بدهیم تا یک روز سیرها داخل سینی بمانند تا مطمئن شویم که کاملا خشک شده اند و رطوبتی در آن ها باقی نماندهاست.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که رطوبت باعث کپک زدن سریع سیر ترشی می شود. در ادامه فلفل سبزها و شاخه های ترخون را نیز می شوییم و روی پارچه ای یا کنار سیرها قرار می دهیم تا آن ها نیز کاملا خشک شوند و رطوبشان گرفته شود.

مرحله چهارم

در این مرحله شیشه ترشی را نیز می شوییم و کنار می گذاریم تا کاملا خشک شود و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد. سپس سیرهای خشک شده را داخل شیشه ترشی کم کم می ریزیم و لابه لای سیرها فلفل و ترخون ها را قرار می دهیم.

مرحله پنجم

ریختن مواد ترشی را به ترتیب ادامه می دهیم تا شیشه کاملا پر شود و به اندازه یک بند انگشت روی آن خالی بماند، سپس کمی نمک به صورت پخش روی سیرها می ریزیم. در ادامه سرکه خرما را نیز روی سیرها می ریزیم.

مرحله ششم

سرکه را باید در حدی اضافه کنیم که کاملا روی مواد با سرکه پوشیده شود. حالا درب شیشه را محکم می بندیم و در قابلمه ای که شیشه سیرترشی در داخل آن راحت قرار بگیرد آب می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا زودتر آب به جوش بیاید.

مرحله هفتم

سپس شیشه ترشی را برعکس می کنیم و داخل قابلمه آب در حال جوش می گذاریم تا به مدت ۱۰ دقیقه داخل آب جوش بماند و بعد شعله را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم تا شیشه تا زمان سرد شدن آب داخل قابلمه بماند.

مرحله هشتم

بعد از خنک شدن آب شیشه ترشی را آرام از داخل قابلمه آب بیرون می آوریم و در جای خشک و خنک دور از نور مستقیم خورشید قرار می دهیم تا ترشی آماده شود. نکته مهم در مورد سیر ترشی این است که این ترشی هر چقدر بیشتر بماند بهتر می شود.

مرحله نهم

البته می توانید سیر ترشی را زودتر نیز مصرف کنید که در این روش باید سرکه را بجوشانید و سیرها را به سرکه در حال جوش اضافه کنید تا بپزند و به خوبی نرم شود و بعد اجازه بدهید تا سیرها در دمای محیط خنک شوند.

مرحله دهم

سپس سیرها را به همراه سرکه خنک شده داخل شیشه بریزید. فلفل سبز و ترخون را نیز لابه لای سیرها به شیشه اضافه کنید و درب شیشه را محکم ببندید تا هوا داخل آن نفوذ نکند و ۳ روز بعد سیرترشی آماده مصرف است نوش جان.

سیر ترشی به روشی دیگر

مواد لازم

  • سیر ۱ کیلوگرم
  • شکر ۲۵۰ گرم
  • نمک ۱ قاشق غذاخوری
  • سرکه ۱ تا ۲ لیوان

طرز تهیه سیر ترشی به روشی دیگر

مرحله اول

برای تهیه سیر ترشی خوشمزه ابتدا سیرها را به خوبی تمیز کرده و می شوییم تا گرد و غبار موجود در لا به لای سیرها از بین برود. در ادامه سیرها را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس ۴ لیوان آب اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله صبر می کنیم تا آب درون قابلمه به نقطه جوش برسد، سپس اجازه می دهیم سیرها به مدت ۱۰ دقیقه درون آب جوش بمانند. در ادامه سیرها را آبکشی می کنیم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله سوم

حالا شکر را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار کمی دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شده و رنگش کاراملی شود. در حین تفت دادن شکر باید کاملا مراقب باشیم که شکر نسوزد چون طعم سیر ترشی را تلخ می کند.

مرحله چهارم

پس از اینکه شکر کاراملی شد، سرکه را به آن اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم تا مواد یکدست شوند، سپس ۱ قاشق غذاخوری نمک اضافه کرده و کمی ترکیب می کنیم تا نمک به طور کامل درون سرکه حل شود.

مرحله پنجم

پس از اینکه آب موجود بر روی سیرها خارج شد، آنها را درون یک ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم، سپس ترکیب سرکه و شکر را اضافه می کنیم. توجه داشته باشید که سطح سرکه باید یک بند انگشت بالاتر از سطح سیرها باشد.

مرحله ششم

در برخی دستورها به جای استفاده از شکر از شیره انگور نیز استفاده می شود. در ادامه درب ظرف را محکم می بندیم، به صورتی که هوا وارد آن نشود، سپس به مدت حدودا دو ماه در جای تاریک و خنک قرار می دهیم تا سیر ترشی آماده شود.

 

طرز تهیه
recipe image
دستور پخت
طرز تهیه سیر ترشی
نویسنده
تاریخ انتشار
زمان آماده سازی
زمان پخت
زمان کل


0 0 رای
رتبه دهی نوشته
مشترک شدن
مطلع شوید از
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه ی نظرات